Vārda dienu šodien svin: Sofija, Taiga, Airita, Arita

Karjeras izglītība

KARJERAS VADĪBAS PRASMES MĀCĪBU PRIEKŠMETU STANDARTOS

http://viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/euroguidance_sadala/karjeras_specialistiem/



Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācija

http://lkaaa.lv/node/2



NACIONĀLĀ IZGLĪTĪBAS IESPĒJU DATUBĀZE 

http://www.niid.lv

Nacionālā izglītības iespēju datubāze (NIID.LV) apkopo Latvijas izglītības iestāžu piedāvātās izglītības iespējas. Datubāzē (www.niid.lv) atrodamas profesionālās vidējās izglītības programmas, augstākās izglītības studiju programmas, kā arī augstskolu, koledžu, un pieaugušo izglītības iestāžu piedāvātie kursi pieaugušajiem un jauniešiem.

NIID.LV vietne sastāv no divām daļām – no datubāzes un no portāla daļas, kas satur noderīgu papildu informāciju – rakstus par aktuāliem izglītības jautājumiem, karjeras izvēles testus un iespēju uzdot jautājumu e-konsultantam, Latvijas izglītības sistēmas apraksts un noderīgu saišu sadaļa. Portāla sadaļa regulāri  tiek papildināta ar jaunu saturu un jauniem pakalpojumiem izglītības meklētājiem.


IEPAZĪSTI PROFESIJU DAŽĀDĪBU!

http://www.profesijupasaule.lv


LIELĀKAIS KARJERAS PORTĀLS LATVIJĀ – PIEDĀVĀ JAUNĀKĀS PRAKSES,
DARBA, BRĪVPRĀTĪGĀ DARBA VAKANCES, KONSULTĒ KARJERAS IZVĒLES …

http://www.prakse.lv/


FILMAS PAR KARJERAS IZVĒLI

“Zaļais pipars 2” (24:16)

«Zaļais pipars 3» (18:26)


Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sociālajā tīklā Draugiem.lv izveidojusi digitālu spēli «Kāds tipiņš Tu esi?», lai jauniešiem interaktīvā veidā parādītu, kā pašiem meklēt atbildes uz savas karjeras izvēles jautājumiem.

Spēle piedāvā jauniešiem izvērtēt savu uzvedību dažādās ikdienas situācijās, atklājot viņu karjeras veidošanas personības tipu.






Aptaujā aicina izteikt viedokli par jauniešu tālākās nākotnes izvēli pēc 9. klases

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar SIA “Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorija” šobrīd īsteno pētījumu par to, kā jaunieši izvēlas savu tālāko nākotni pēc 9. klases. Pētījuma ietvaros ir izveidotas aptaujas anketas 8. un 9. klašu skolēniem, pedagogiem, profesionālo skolu 1. un 2. kursu audzēkņiem un vecākiem. Visu mērķa grupu viedokļu apkopojums ļaus pētījuma autoriem iegūt noderīgu informāciju pētījuma pilnvērtīgai īstenošanai un secinājumiem. 

Anketu aizpilde aizņems 10-15 minūtes laika. Aptauja ir anonīma un iegūtā informācija tiks izmantota tikai apkopotā veidā!

Anketa skolēniem.

Kā mainīsies dzīve pēc 9. klases eksāmeniem? Visi gaida, ka tiks sperts pirmais solis ceļā uz nākotnes profesiju, bet ko gan gribētos visvairāk? Aicinām izteikt viedokli par to, kas palīdz vai traucē izvēlēties īsto ceļu pēc 9. klases beigšanas.

Anketa pedagogiem.

Vai un cik lielā mērā pedagogiem būtu jāiesaistās pamatskolas beidzēju nākotnes plānos? Kad par to būtu jāsāk domāt un kam? Aicinām izteikt viedokli par skolēnu tālākās izglītības izvēli pēc pamatskolas beigšanas.

Anketa profesionālo skolu audzēkņiem.

Tā kā arī profesionālo skolu audzēkņi nesen veikuši šādu izvēli, aicinām piedalīties šajā aptaujā un aizpildīt nelielu aptaujas anketu.

Anketa vecākiem.

Kā saprast, kas bērnam padodas un kā izvēlēties nākotnes profesiju? Kad par to būtu jāsāk domāt un kam? Aicinām izteikt viedokli par to, kas ietekmē tālākās izglītības izvēles pēc pamatskolas beigšanas.

Kontaktpersona par pētījumu:

Anna Selecka
SIA “Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorija” direktore
Kontakti: +371 29157979, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

https://www.izm.gov.lv/lv/aktualitates/3469-aptauja-aicina-izteikt-viedokli-par-jauniesu-talakas-nakotnes-izveli-pec-9-klases 

 

 

Karjera

Skaidr

Dziesmu svētki

222x98 3

Noderīgas saites

 

© 2021 Krāslavas pamatskola. Visas tiesības paturētas